Диета за брзо зголемување на телесната тежина

Доколку сакате за брзо време да ја зголемите Вашата телесна тежина, тогаш еве неколку совети до кои треба да се придржувате. Во продолжение е даден детален план за начинот на исхрана:

-150 гр. овесни снегулки
-2 парчиња интегрален тост
-1 банана
-4 белки
-1 жолчка од јајце
-Мултивитамински напиток

-1 портокал
-протеински шејк

-150 гр. пилешки гради без кожа
-200 гр. печен компир или 100 гр. ориз (интегрален)
-100 гр. мешан зеленчук
-500 мг. на витамин Ц

-протеински шејк од сурутка

-200гр. посно говедско месо
-300 гр. печени компири
-100 гр. мешан зеленчук

-150 гр. овесни снегулки
-4 белки
-1 жолчка од јајце