Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на вишок течности од организмот…

Состојки: 1 гранче магдонос, 1 лимон, вода

Магдоносот исецкајте го ситно (најдобро во блендер), исцедете го сокот од лимонот и налијте со вода.
Сокот пијте го наутро на празен стомак, само 5 дена, а потоа направете пауза од 10 дена.
Овој сок помага при согорување на калориите, го храни нашето тело со витамини и минерали и му овозможува да ги исфрли сите токсини.

Ако ваквиот сок ви е досадна варијанта, магдоносот и цедениот лимон ставете го во чаша јогурт со нула проценти масти. Сокот од вода е поделотворен, но сепак можете еднаш да промените и да пиете со јогурт.

За време на овие 5 дена намалете го внесот на масти и слатки во вашите оброци, со цел резултатите да бидат уште поуспешни.

(Извор: Сител.ком.мк)